D Festival 2015

Музички времеплов
  • 1973 - UK No.1 Suzi Quatro 'Can The Can'
  • 1994 - Со концертот во Франција, Oasis го имаат првиот настап надвор од В.Британија.
  • 1979 - USА No.1 Donna Summer 'Bad Girls'
  • 1942 - Роден е Edward Levert од The O'Jays (1973 US No.1 & UK No.9 'Love Train').
  • 2002 - UK No.1 Elvis Presley 'A Little Less Conversation'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје