D Festival 2013

Музички времеплов
  • 1990 - USА No.1 Roxette 'It Must Have Been Love'
  • 1984 - UK No.1 Frankie Goes To Hollywood 'Two Tribes'
  • 1980 - Во Чикаго се одржува премиера на филмот Blues Brothers со John Belushi и Dan Aykroyd во главните улоги.
  • 1973 - UK No.1 Suzi Quatro 'Can The Can'
  • 1970 - UK No.1 Mungo Jerry 'In The Summertime' (најпродаван сингл за 1970 година и хит во уште 26 земји).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје