WMC 2008

Музички времеплов
  • 1982 - UK No1 Paul McCartney & Stevie Wonder “Ebony & Ivory” 3 w.
  • 1968 - UK No1 Louis Armstrong “What A Wonderful World” 4 w.
  • 1977 - Joan Baez и Santana одржуваат бесплатен концерт за затворениците од калифорнискиот затвор Soledad.
  • 1992 - на тајна церемонија David Bowie се жени со супемоделката Iman. Венчавката пред јавноста беше објавена дури по повеќе од една недела.
  • 1942 - родена е Barbra Streisand.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје