WMC 2006

Музички времеплов
  • 1973 - UK No.1 Suzi Quatro 'Can The Can'
  • 1967 - Во Калифорнија се одржува фестивалот 'Summer of Love' од кој приходите одат во добротворни цели. Сите што свират, од The Who до Jimi Hendrix и Janis Joplin, се согласуваат да настапат бесплатно.
  • 1970 - UK No.1 Mungo Jerry 'In The Summertime' (најпродаван сингл за 1970 година и хит во уште 26 земји).
  • 1977 - UK No.1 Kenny Rogers 'Lucille'
  • 1984 - UK No.1 Frankie Goes To Hollywood 'Two Tribes'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје