FIFPro London 2005

Музички времеплов
  • 1996 - UK No1 Marc Morrison “Return Of The Mack” 2 w.
  • 2003 - на 70 години починува џез легендата Nina Simone.
  • 1999 - Billy Joel го има последниот јавен поп концерт. Во иднина планира да и се посвети на класичната музика.
  • 1969 - L.A. Free Festival во California завршува со 117 уапсени уште пред официјално да започне.
  • 2002 - USA No1 Ashanti “Foolish” 10 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје