Benny Blanco and Calvin Harris - I Found You


Музички времеплов
  • 1974 - George Harrison го објавува лансирањето на сопствената издавачка куќа 'Dark Horse'
  • 1934 - Роден е Robert Moog, изумителот на синтисајзерот.
  • 1992 - Iron Maiden го добиваат третиот британски бр. 1 албум 'Fear Of The Dark'.
  • 1967 - Роден е Junior Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • 1999 - UK No.1 Shanks & Bigfoot 'Sweet Like Chocolate'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје