Хит Парада 18.11.2017


1
Stargazing
Kygo feat. Justin Jesso
2 | 7 Недели во листата
2
2
Wolves
Selena Gomez & Marshmello
7 | 3 Недели во листата
3
3
Perfect
Ed Sheeran
1 | 7 Недели во листата
1
4
Feel It Still
Portugal. The Man
| 11 Недели во листата
2
5
I Miss You
Clean Bandit feat. Julia Michaels
3 | 3 Недели во листата
3
6
Anywhere
Rita Ora
5 | 4 Недели во листата
23
7
Dusk Till Dawn
Zayn Malik feat. Sia
2 | 10 Недели во листата
0
8
Lonely Together
Avicii feat. Rita Ora
2 | 10 Недели во листата
14
9
We Could Go Back
Jonas Blue feat. Moelogo
5 | 5 Недели во листата
2
10
Whatever It Takes
Imagine Dragons
3 | 5 Недели во листата
3
11
Walk On Water
Eminem feat. Beyonce
| 1 Недела во листата
1
12
How Long
Charlie Puth
1 | 6 Недели во листата
0
13
Arms Open
The Script
3 | 2 Недели во листата
0
14
Dirty Sexy Money
David Guetta & Afrojack feat. Charli XCX & French Montana
| 1 Недела во листата
0
15
Money
Leisure
3 | 9 Недели во листата
0
16
Too Good At Goodbyes
Sam Smith
1 | 8 Недели во листата
6
17
Boom Boom
RedOne, Daddy Yankee, French Montana & Dinah Jane
| 1 Недела во листата
4
18
Look What You Made Me Do
Taylor Swift
5 | 12 Недели во листата
13
19
Jealousy
Disciples
4 | 3 Недели во листата
1
20
One Last Song
Sam Smith
4 | 2 Недели во листата
0
21
A Different Corner
Lloyd Macey
| 1 Недела во листата
0
22
My Man
Parov Stelar
2 | 8 Недели во листата
1
23
Rockstar
Post Malone feat. 21Savage
2 | 6 Недели во листата
1
24
Too Much To Ask
Niall Horan
1 | 7 Недели во листата
0
25
Two Ghosts
Harry Styles
3 | 9 Недели во листата
0
26
Bedroom Floor
Liam Payne
2 | 4 Недели во листата
2
27
Dum Dum
Kideko x Tinie Tempah x Becky G
1 | 2 Недели во листата
12
28
Sucker for You
Matt Terry
10 | 3 Недели во листата
1
29
Don't Know What Came Over Me
Mike and The Mechanics
8 | 2 Недели во листата
0
30
Mind If I Stay
Kadebostany
3 | 11 Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1975 - USА No.1 KC & the Sunshine Band 'That's The ay (I Like It)'
  • 1997 - Пејачот на INXS, Michael Hutchence, пронајден е мртов во хотелска соба во Сиднеј. Бил сосема гол и најверојатно претходно се обесил со сопствениот ремен.
  • 1980 - Abba го добиваат шестиот британски бр.1 албум 'Super Trouper'.
  • 1976 - Jerry Lee Lewis уапесен е зашто возел во пијана состојба и направил сообраќајка.
  • 2004 - Вокалистот на Oasis, Liam Gallagher, добива казна од 50.000 евра зашто се степал во германски хотел. Во тепачката ги губи двата прени заби, поради што групшата ја откажува германската турнеја.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје