Плеј листа 24.02.2020


Wonders
Klingande
65
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
48
Lost Frequencies
Like I Love You
13
Thank U Next
Ariana Grande
9
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
14
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
17
Without Me
Halsey
15
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
6
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
5
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
55
Valentine
5 Seconds of Summer
4
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
22
Музички времеплов
  • 1982 - На Brit Awards, Police земаат награда за најдобра британска група, а Adam And The Ants за најдобар албум за 'Kings Of The Wild Frontier'.
  • 2005 - Поранешниот вокалист и гитарист на Orange Juice, Edwyn Collins, пренесен е во болница поради излив на мозокот.
  • 1973 - USА No.1 Roberta Flack 'Killing Me Softly With His Song'
  • 1957 - Buddy Holly снима нова верзија на 'That'll Be The Day'. Насловот е фраза што ја изговара John Wayne во филмот 'The Searchers'.
  • 2002 - Sting започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Sting, The Very Best Of'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје