Хит Парада 22.02.2020


1
Only The Young
Taylor Swift
6 | 3 Недели во листата
1
2
Underdog
Alicia Keys
1 | 5 Недели во листата
1
3
Know Your Worth
Khalid feat Disclosure
7 | 2 Недели во листата
2
4
Stop This Flame
Celeste
11 | 5 Недели во листата
3
5
Physical
Dua Lipa
3 | 3 Недели во листата
2
6
Sweettalk My Heart
Tove Lo
1 | 7 Недели во листата
0
7
Those Kinda Nights
Eminem (Feat. Ed Sheeran)
1 | 4 Недели во листата
0
8
Blue
Tiesto & Steve Appleton
| 7 Недели во листата
1
9
Narcotic
YouNotUs, Janieck and Senex
| 7 Недели во листата
0
10
Calling On Me
Sean Paul feat Tove Lo
| 1 Недела во листата
1
11
You Should Be Sad
Halsey
7 | 6 Недели во листата
1
12
Rare
Selena Gomez
9 | 6 Недели во листата
2
13
No Time To Die
Billie Eilish
| 1 Недела во листата
1
14
What A Man Gotta Do
Jonas Brothers
3 | 5 Недели во листата
1
15
My Oh My
Camila Cabello feat. DaBaby
4 | 7 Недели во листата
0
16
New Me
Ella Eyre
2 | 5 Недели во листата
0
17
Never Seen the Rain
Tones and I
1 | 3 Недели во листата
1
18
No Judgement
Niall Horan
1 | 2 Недели во листата
1
19
Original
Sia
9 | 6 Недели во листата
0
20
Tattoos Together
Lauv
| 2 Недели во листата
0
21
Fly
Lucky Daye
1 | 6 Недели во листата
2
22
This Is The Place
Tom Grennan
2 | 3 Недели во листата
0
23
Simmer
Hayley Williams
4 | 3 Недели во листата
0
24
Blinding Lights
The Weeknd
11 | 10 Недели во листата
0
25
Yummy
Justin Bieber
7 | 7 Недели во листата
1
26
Intentions
Justin Bieber feat Quavo
| 1 Недела во листата
1
27
Own It
Stormzy feat. Ed Sheeran and Burna Boy
6 | 11 Недели во листата
0
28
Say So
Doja Cat
5 | 2 Недели во листата
2
29
To Die For
Sam Smith
| 1 Недела во листата
1
30
Cuz I Love You
Lizzo
| 1 Недела во листата
0
Музички времеплов
  • 1947 - Роден е текстописецот, продуцент и пејач Rupert Holmes (1980 USА No.1 & UK No. 23 'Escape, (The Pina Colada Song).
  • 2002 - Sting започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Sting, The Very Best Of'.
  • 1957 - Buddy Holly снима нова верзија на 'That'll Be The Day'. Насловот е фраза што ја изговара John Wayne во филмот 'The Searchers'.
  • 1992 - На Хаваи во брак стапуваат Kurt Cobain и Courtney Love. Според весниците, парот очекува бебе во септември.
  • 1973 - USА No.1 Roberta Flack 'Killing Me Softly With His Song'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје