Во живо Интернет каналиМузички времеплов
  • 1994 - Wet Wet Wet го започнуваат 15-неделниот престој на првото место на британската сингл листа со 'Love Is All Around'.
  • 1971 - Роден е Stefan Lessard, басист во Dave Matthews Band.
  • 1975 - Rolling Stones стануваат првиот рок бенд што добива одликување за продажбата на албумите во Русија.
  • 2000 - Eminem го започнува 8-неделниот престој на првото место на американската албумска листа со дебито 'The Marshall Mathers LP'.
  • 2000 - Bon Jovi доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Crush'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје