Емисии


ЗипЗап

Емисија за HipHop и RnB. Во емисијата може да се слушнат најнови вести, интервјуа, топ листа, Balkan sound наменет за промовирање на Македонскиот и Балканскиот HipHop, 15 минути рикверц односно ретроспектива на постари албуми.
Водители: Мартин & DJ Panco
Термин: недела од 23 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1983 - UK No.1 Police 'Every Breath You Take'
  • 2000 - Bon Jovi доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Crush'.
  • 1988 - Tracy Chapman доаѓа на првото место на американската албумска листа со албумот што го носи нејзиното име.
  • 1993 - По претрес во неговата куќа во Сиетл, уапсен е Kurt Cobain поради поседување колекција огнено оружје.
  • 1994 - Wet Wet Wet го започнуваат 15-неделниот престој на првото место на британската сингл листа со 'Love Is All Around'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје