Топ Листи


Музички времеплов
  • 1972 - Роден е Mike Graham, вокалист во Boyzone.
  • 1995 - Хотелот во сопственост на членовите на U2, 'The Clarence' уништен е од пожар за кој биле потребни 3 часа за да се стави под контрола.
  • 1992 - INXS го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Welcome To Whoever You Are'.
  • 1960 - UЅА No.1 Elvis Presley 'It's Now Or Never'
  • 1964 - UЅА No.1 Dean Martin 'Everybody Loves Somebody'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје