Мак Топ 5 18.08.2019


1
Тие очи
The Chicks
1 | 3 Недели во листата
0
2
Срце со себе
Last Expedition
1 | 2 Недели во листата
0
3
Маска од насмевка
Александар Тарабунов
2 | 3 Недели во листата
0
4
Скопје
Биба Додева
1 | 3 Недели во листата
0
5
Ти не си ти
RGB
1 | 2 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1930 - Роден е Johnny Preston (1960 USА & UK No.1 'Running Bear').
  • 1984 - UK No.1 George Michael 'Careless Whisper'
  • 1976 - Variety' известува дека Marvin Gaye добил двапати по 5 дена престој во затвор во Лос Анџелес, зашто одбегнал да плати алиментација за своите деца.
  • 1992 - Kurt Cobain станува татко, откако неговата сопруга Courtney Love раѓа ќерка.
  • 1945 - Родена е Nona Hendryx од Labelle (1975 USА No.1 & UK No.17 'Lady Marmalade').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје