Хит Парада 17.08.2019


1
Harder
Jax Jones (feat. Bebe Rexha)
9 | 2 Недели во листата
1
2
Only Human
Jonas Brothers
1 | 3 Недели во листата
0
3
Now You're Gone
Tom Walker (feat. Zara Larsson)
2 | 5 Недели во листата
0
4
Barefoot In The Park
James Blake feat Rosalia
2 | 5 Недели во листата
0
5
3 Nights
Dominic Fike
1 | 4 Недели во листата
1
6
Mothers Daughter
Miley Cyrus
3 | 4 Недели во листата
0
7
Mad Love
Mabel
6 | 6 Недели во листата
1
8
Doin Time
Lana Del Rey
5 | 8 Недели во листата
0
9
Hate Me
Ellie Goulding feat. Juice WRLD
7 | 2 Недели во листата
0
10
Friday Night
Burak Yeter
| 1 Недела во листата
0
11
All The Time
Zara Larsson
5 | 3 Недели во листата
0
12
Antisocial
Ed Sheeran & Travis Scott
9 | 2 Недели во листата
0
13
Senorita
Shawn Mendes and Camila Cabello
6 | 5 Недели во листата
1
14
Shine
Emeli Sandé
10 | 2 Недели во листата
0
15
Love Myself On The Weekend
Coyote
| 1 Недела во листата
0
16
Be Someone
CamelPhat X Jake Bugg
8 | 3 Недели во листата
0
17
Schhh
Mahmut Orhan feat Irina Rimes
6 | 5 Недели во листата
0
18
I Could Get Used To This
Becky Hill & Weiss
| 1 Недела во листата
0
19
Bad Behaviour
Mabel
8 | 2 Недели во листата
0
20
You Need To Calm Down
Taylor Swift
5 | 6 Недели во листата
0
21
Waves (Timbaland Remix)
Dean Lewis
| 1 Недела во листата
0
22
I Don't Care
Ed Sheeran & Justin Bieber
3 | 11 Недели во листата
1
23
Higher Love
Kygo feat. Whitney Houston
4 | 4 Недели во листата
1
24
Find Your Way Back
Beyonce
| 1 Недела во листата
0
25
Heaven
Avicii (feat. Chris Martin)
3 | 6 Недели во листата
0
26
We Got That Cool
Yves V feat. Afrojack and Icona Pop
14 | 2 Недели во листата
0
27
Simmer
Mahalia feat. Burna Boy
| 1 Недела во листата
0
28
Beautiful People
Ed Sheeran feat. Khalid
11 | 4 Недели во листата
0
29
Rescue Me
One Republic
9 | 9 Недели во листата
0
30
Ritual
Tiesto & Jonas Blue feat Rita Ora
1 | 7 Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1973 - USА No.1 Diana Ross 'Touch Me In The Morning'
  • 1992 - Kurt Cobain станува татко, откако неговата сопруга Courtney Love раѓа ќерка.
  • 2002 - UK No.1 Sugababes 'Round Round'
  • 1945 - Родена е Nona Hendryx од Labelle (1975 USА No.1 & UK No.17 'Lady Marmalade').
  • 1982 - Градот Ливерпул 4 улици ги именува според четворицата Beatles-и: John Lennon Drive, Paul McCartney Way, George Harrison Close и Ringo Starr Drive.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје