Музички времеплов


 • 2002 - Paul McCartney е прогласен за музичар со најголема заработка во годината.
 • 2000 - Paul Young, пејач на Mike and the Mechanics и на Sad Cafe умира на 53 години од срцев удар.
 • 1985 - Во новите броеви на магазините Playboy и Penthouse се појавуваат разголени фотографии од Madonna, направени во 1977 година.
 • 1973 - На концерт во Лондон, Ray Davies од The Kinks на сцената објавува дека му е преку глава од целиот музички бизнис и дека ќе се пензионира.
 • 1956 - Роден е Ian Curtis, вокалист во Joy Division. 'Love Will Tear Us Apart'
 • 1949 - Роден е Trevor Horne, член на Buggles и на Yes и еден од светски најуспешните продуценти. Video Killed The Radio Stars
 • 1946 - Родена е пејачката и текстописец Linda Ronstadt. 'Don't Know Much' со Aaron Neville
Музички времеплов
 • 1985 - Во новите броеви на магазините Playboy и Penthouse се појавуваат разголени фотографии од Madonna, направени во 1977 година.
 • 1946 - Родена е пејачката и текстописец Linda Ronstadt. 'Don't Know Much' со Aaron Neville
 • 2002 - Paul McCartney е прогласен за музичар со најголема заработка во годината.
 • 1949 - Роден е Trevor Horne, член на Buggles и на Yes и еден од светски најуспешните продуценти. Video Killed The Radio Stars
 • 2000 - Paul Young, пејач на Mike and the Mechanics и на Sad Cafe умира на 53 години од срцев удар.
 • Повеќе
Фреквенции
Скопје