Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1988 - Pet Shop Boys го имаат првиот настап во живо.
  • 1979 - 64-годишниот Muddy Waters се жени со Marva Jean Brooks на нејзиниот 25-ти роденден.
  • 1956 - Elvis Presley настапува на ABC и додека ја изведува 'Hound Dog' ги прави познатите 'спираловидни' движења. Публиката полудува по него!
  • 2001 - Во Германија започнува светската турнеја на Madonna, 'The Summer Drowned World Tour'.
  • 1971 - Grand Funk Railroad надминуваат рекорд на Beatles кога концерт на њујоршки стадион го распродаваат за 72 часа.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје