Хит Парада 12.09.2020


1
Tick Tock
Clean Bandit feat Mabel & 24kGoldin
1 | 3 Недели во листата
35
2
Deep End
John Summit
1 | 4 Недели во листата
6
3
Over Now
Calvin Harris x The Weeknd
7 | 2 Недели во листата
6
4
Dance with me
Diplo ft. Thomas Rhett & Young Thug
1 | 3 Недели во листата
5
5
Who’s Laughing Now
Ava Max
4 | 4 Недели во листата
14
6
Dynamite
BTS
14 | 2 Недели во листата
3242
7
Deep End Freestyle
Sleepy Hallow ft. Foushee
3 | 3 Недели во листата
7
8
Natalie Don't
RAYE
2 | 8 Недели во листата
2
9
Together
Sia
| 4 Недели во листата
5
10
Be Like That
Kane Brown, Swan Lee and Khalid
14 | 2 Недели во листата
1
11
Exile
Taylor Swift (feat.Bon Iver)
4 | 4 Недели во листата
3
12
Jerusalema
Master KG feat. Nomcebo Zikode
4 | 6 Недели во листата
7
13
Mad at Disney
Salem Ilese
| 1 Недела во листата
0
14
Take You Dancing
Jason Derulo
3 | 7 Недели во листата
1
15
Head & Heart
Joel Corry & MNEK
3 | 10 Недели во листата
0
16
Mood
24kGold feat Iann Dior
| 2 Недели во листата
2
17
Go Crazy
Chris Brown feat Young Thug
| 1 Недела во листата
1
18
Cardigan
Taylor Swift
5 | 7 Недели во листата
7
19
Tough Pill
Izzy Bizu
5 | 4 Недели во листата
0
20
Ice Cream
BLACKPINK feat Selena Gomez
5 | 2 Недели во листата
4
21
Control
Zoe Wees
3 | 10 Недели во листата
1
22
Save The Day
Mariah Carey feat Lauryn Hill
3 | 3 Недели во листата
2
23
Giants
Dermot Kennedy
4 | 2 Недели во листата
0
24
Laugh Now Cry Later
Drake ft. Lil Durk
2 | 3 Недели во листата
1
25
Midnight Sky
Miley Cyrus
2 | 4 Недели во листата
3
26
Naked
Jonas Blue feat Max
1 | 11 Недели во листата
1
27
My Future
Billie Eilish
10 | 5 Недели во листата
1
28
Savage Love
Jawsh 685 x Jason Derulo
| 12 Недели во листата
2
29
Sunlight
BDM feat. Alex V
8 | 6 Недели во листата
8
30
Breaking Me
Topic featuring A7S
1 | 12 Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1997 - Barry Loukaitis е осуден зашто убил двајца ученици и учителот во училиште во Вашингтон. Се тврди дека копирал сцени од спотот на Pearl Jam, 'Jeremy'.
  • 1942 - Роден е Gerry Marsden од Gerry and the Pacemakers. 'How Do You Do It'
  • 1942 - Родена е фотографката и борец за правата на животните Linda McCartney (Linda Eastman), сопруга на Paul McCartney. Била дел и од Wings, кои ги слушаме со My Love.
  • 1966 - Од Њујорк во Лондон пристигнува Jimi Hendrix заедно со својот менаџер Chas Сhandler. Hendrix доаѓа само со облеката на себе, зашто останатите работи што ги носел ги продал за да го плати престојот во хотел во Њујорк.
  • 1983 - USА No.1 Billy Joel 'Tell Her About It'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје