Галерии

Музички времеплов
  • 2004 - Rick James пронајден е мртов во неговиот дом во Лос Анџелес.
  • 2000 - UK No.1 Robbie Williams 'Rock DJ'.
  • 1958 - Роден е Randy Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 2000 - Ronan Keating започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Ronan'.
  • 2001 - Whitney Houston влегува на листата на најплатени музичари во светот по потпишувањето нов договор со Arista records, вреден 100 милиони долари.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје