Хит Парада 18.03.2017


1
Something Just Like This
Chainsmokers & Coldplay
1 | 4 Недели во листата
17
2
Ciao Adios
Anne-Marie
1 | 5 Недели во листата
32
3
Chained To The Rhythm
Katy Perry feat. Skip Marley
2 | 5 Недели во листата
11
4
Shape Of You
Ed Sheeran
| 10 Недели во листата
26
5
What do I know
Ed Sheeran
5 | 2 Недели во листата
2
6
Run Up
Major Lazer feat. Partynextdoor & Nicki Minaj
1 | 6 Недели во листата
7
7
It Aint Me
Kygo & Selena Gomez
1 | 4 Недели во листата
12
8
Call on me (Ryan Riback Remix)
Starley
1 | 8 Недели во листата
8
9
Skin
Rag N Bone Man
2 | 6 Недели во листата
9
10
Issues
Julia Michaels
| 1 Недела во листата
5
11
Galway girl
Ed Sheeran
| 1 Недела во листата
10
12
Be Mine
Ofenbach
13 | 2 Недели во листата
5
13
Make Me (Cry)
Noah Cyrus feat. Labrinth
4 | 8 Недели во листата
3
14
Made Of
Viola Martinsson
8 | 6 Недели во листата
5
15
Stay
Zedd & Alessia Cara
| 1 Недела во листата
6
16
Hear Me Now
Alok, Bruno Martini feat. Zeeba
| 1 Недела во листата
3
17
Green Light
Lorde
4 | 2 Недели во листата
2
18
How Would You Feel
Ed Sheeran
6 | 3 Недели во листата
3
19
On my mind
Disciples
| 2 Недели во листата
3
20
On My Way
Tiesto ft. Bright Sparks
3 | 8 Недели во листата
3
21
Highs and Lows
Emeli Sande
6 | 3 Недели во листата
0
22
Love
Lana Del Rey
8 | 3 Недели во листата
2
23
Helium
Sia
6 | 2 Недели во листата
3
24
Not In Love
M.O. feat. Kent Jones
8 | 8 Недели во листата
1
25
Solo Dance
Martin Jensen
7 | 4 Недели во листата
1
26
Scared To Be Lonely
Martin Garrix & Dua Lipa
3 | 6 Недели во листата
9
27
Slide
Calvin Harris feat Frank Ocean & Migos
1 | 3 Недели во листата
4
28
Move your body
SIA
| 10 Недели во листата
4
29
Paris
The Chainsmokers
8 | 9 Недели во листата
6
30
Re-arrange
Biffy Clyro
| 10 Недели во листата
2
Музички времеплов
  • 2000 - Santana започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Supernatural.'
  • 2000 - Phil Collins добива Оскар за најдобра оригинална филмска тема за 'You'll Be In My Heart' од анимираниот филм на Disney 'Тарзан'.
  • 1950 - Роден е соул пејачот Teddy Pendergrass (1978 USА No.25 'Close The Door', 1994 UK No.35 'The More I Get The More I Want').
  • 1988 - UK No.1 Aswad 'Don't Turn Around'
  • 1988 - USА No.1 Michael Jackson 'Man In The Mirror'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје