Топ 10 @ 10 20.11.2017


1
Enigma (Original Mix)
Alex Ranerro, Coeus
| 1 Недела во листата
0
2
Beat the Track (Original Mix)
Carl Cox, Nile Rodgers
| Недела во листата
0
3
Work It Now (Doctor Dru Remix)
Re.You
1 | Недели во листата
0
4
Love For Days (feat. Karen Harding)
PurpleDiscoMachine & Boris Dlugosch
3 | Недели во листата
0
5
Amanacer (Original Mix)
Solomun
| Недела во листата
0
6
Diaspora (Laolu Remix)
XOA
3 | Недели во листата
0
7
Benevolence (Original Mix)
Savi Leon, Freddy Be
2 | Недели во листата
0
8
This World (Original Mix)
Elektromekanik & Happy Gutenberg
2 | Недели во листата
0
9
Kaiser Soze (Original Mix)
Davi
2 | Недели во листата
0
10
Drifter (Original Mix)
Be Svendsen
1 | Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1992 - Завршува бракоразводниот процес на Bill Wyman и неговата поранешна сопруга Mandy Smith добива 580.000 фунти.
  • 1991 - На 45 години од СИДА умира Freddie Mercury od Queen, само еден ден откако пред јавноста открива дека е ХИВ позитивен. Mercury бил отворен бисексуалец и уживал во својот шарен живот на рок ѕвезда.
  • 1991 - Cyndi Lauper стапува во брак со актерот David Thornton и мисата во Менхетен ја одржува Little Richard.
  • 1983 - Се распаѓа ирската група Undertones. Teenage Kicks
  • 2002 - Jay-Z го добива првиот американски бр.1 албум ‘The Blueprint 2’. So Beyonce, Bonnie & Clide
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје