Хит Парада 18.11.2017


1
Stargazing
Kygo feat. Justin Jesso
2 | 7 Недели во листата
5
2
Wolves
Selena Gomez & Marshmello
7 | 3 Недели во листата
5
3
Perfect
Ed Sheeran
1 | 7 Недели во листата
2
4
Feel It Still
Portugal. The Man
| 11 Недели во листата
7
5
I Miss You
Clean Bandit feat. Julia Michaels
3 | 3 Недели во листата
4
6
Anywhere
Rita Ora
5 | 4 Недели во листата
27
7
Dusk Till Dawn
Zayn Malik feat. Sia
2 | 10 Недели во листата
0
8
Lonely Together
Avicii feat. Rita Ora
2 | 10 Недели во листата
16
9
We Could Go Back
Jonas Blue feat. Moelogo
5 | 5 Недели во листата
3
10
Whatever It Takes
Imagine Dragons
3 | 5 Недели во листата
5
11
Walk On Water
Eminem feat. Beyonce
| 1 Недела во листата
2
12
How Long
Charlie Puth
1 | 6 Недели во листата
1
13
Arms Open
The Script
3 | 2 Недели во листата
0
14
Dirty Sexy Money
David Guetta & Afrojack feat. Charli XCX & French Montana
| 1 Недела во листата
1
15
Money
Leisure
3 | 9 Недели во листата
0
16
Too Good At Goodbyes
Sam Smith
1 | 8 Недели во листата
6
17
Boom Boom
RedOne, Daddy Yankee, French Montana & Dinah Jane
| 1 Недела во листата
6
18
Look What You Made Me Do
Taylor Swift
5 | 12 Недели во листата
13
19
Jealousy
Disciples
4 | 3 Недели во листата
1
20
One Last Song
Sam Smith
4 | 2 Недели во листата
1
21
A Different Corner
Lloyd Macey
| 1 Недела во листата
0
22
My Man
Parov Stelar
2 | 8 Недели во листата
1
23
Rockstar
Post Malone feat. 21Savage
2 | 6 Недели во листата
1
24
Too Much To Ask
Niall Horan
1 | 7 Недели во листата
1
25
Two Ghosts
Harry Styles
3 | 9 Недели во листата
0
26
Bedroom Floor
Liam Payne
2 | 4 Недели во листата
3
27
Dum Dum
Kideko x Tinie Tempah x Becky G
1 | 2 Недели во листата
12
28
Sucker for You
Matt Terry
10 | 3 Недели во листата
1
29
Don't Know What Came Over Me
Mike and The Mechanics
8 | 2 Недели во листата
0
30
Mind If I Stay
Kadebostany
3 | 11 Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 2002 - Jay-Z го добива првиот американски бр.1 албум ‘The Blueprint 2’. So Beyonce, Bonnie & Clide
  • 1991 - На 45 години од СИДА умира Freddie Mercury od Queen, само еден ден откако пред јавноста открива дека е ХИВ позитивен. Mercury бил отворен бисексуалец и уживал во својот шарен живот на рок ѕвезда.
  • 1991 - Cyndi Lauper стапува во брак со актерот David Thornton и мисата во Менхетен ја одржува Little Richard.
  • 1983 - Се распаѓа ирската група Undertones. Teenage Kicks
  • 1992 - Завршува бракоразводниот процес на Bill Wyman и неговата поранешна сопруга Mandy Smith добива 580.000 фунти.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје