Најбарани 24.11.2017


1
Ако ме сакаш (Зоран Алексич ремикс)
Лина Пејовска
40
2
Еден ден
Камелеон
40
3
Anywhere
Rita Ora
27
4
Lonely Together
Avicii feat. Rita Ora
16
5
Look What You Made Me Do
Taylor Swift
13
6
Dum Dum
Kideko x Tinie Tempah x Becky G
12
7
Feel It Still
Portugal. The Man
7
8
Too Good At Goodbyes
Sam Smith
6
9
Boom Boom
RedOne, Daddy Yankee, French Montana & Dinah Jane
6
10
Одговор
Емилија Петровска
6
11
Whatever It Takes
Imagine Dragons
5
12
Stargazing
Kygo feat. Justin Jesso
5
13
Wolves
Selena Gomez & Marshmello
5
14
I Miss You
Clean Bandit feat. Julia Michaels
4
15
We Could Go Back
Jonas Blue feat. Moelogo
3
16
Само ти
Димитар Андоновски
3
17
Bedroom Floor
Liam Payne
3
18
Perfect
Ed Sheeran
2
19
Walk On Water
Eminem feat. Beyonce
2
20
How Long
Charlie Puth
1
Музички времеплов
  • 1983 - Се распаѓа ирската група Undertones. Teenage Kicks
  • 1991 - Cyndi Lauper стапува во брак со актерот David Thornton и мисата во Менхетен ја одржува Little Richard.
  • 1992 - Завршува бракоразводниот процес на Bill Wyman и неговата поранешна сопруга Mandy Smith добива 580.000 фунти.
  • 2002 - Jay-Z го добива првиот американски бр.1 албум ‘The Blueprint 2’. So Beyonce, Bonnie & Clide
  • 1991 - На 45 години од СИДА умира Freddie Mercury od Queen, само еден ден откако пред јавноста открива дека е ХИВ позитивен. Mercury бил отворен бисексуалец и уживал во својот шарен живот на рок ѕвезда.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје