Емисии


Моја Антена

Имате проблем со соочувањето со обврските во новиот работен ден? Од понеделник до петок Ана и Тони ви помагаат полесно да ја пребродите дилемата дали да се вратите в кревет или насменао да ги пречекате предизвиците на новиот ден.
Водител: Тони
Термин: од понеделник до петок од 08 до 09 часот
Музички времеплов
  • 1978 - John Belushi и Dan Aykroyd го имаат првиот настап како Blues Brothers во шоуто "Saturday Night Live".
  • 1989 - USA No1 Madonna “Like A Prayer” 3 w.
  • 1998 - се распаѓаат Faith No More.
  • 1976 - "Disco Lady" на Johnnie Taylor станува прв сингл воопшто што во САД се продава во над 2 милиони копии.
  • 1969 - John Lennon си го менува средното име од Winston во Ono.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје