Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 1983 - Компилацијата '18 Greatest Hits' на Michael Jackson & The Jackson Five започнува тринеделен престој на првото место на британската албумска листа.
  • 1948 - Роден е Robert Plant од Led Zeppelin и соло ѕвезда.
  • 1952 - Роден е Doug Fieger од The Knack (1979 USА No.1 & UK No.6 'My Sharona').
  • 1946 - Роден е Ralf Hutter од Kraftwerk.
  • 1988 - UЅА No.1 Steve Winwood 'Roll With It'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје