Музички времеплов


 • 2001 - Одржан е спомен на Kirsty MacColl која загинува на брегот на Мексико во бродска несреќа. Bono и Billy Bragg се меѓу пријателите присутни на споменот во лондонска црква.
 • 1986 - Stevie Wonder и Bob Dylan учествуваат на концерт како прослава на првиот ден посветен на Martin Luther King во САД.
 • 1971 - Роден е Gary Barlow, вокалист, пијанист и текстописец во Take That и соло изведувач. Love Won't Wait
 • 1967 - ТВ шоуто на Monkees за првпат се прикажува во В.Британија.
 • 1965 - Родена е Heather Small од M People. 'Moving On Up'
 • 1942 - Роден е Billy Powell, вокалист во O'Jays (1973 USА No.1 & UK No.9 'Love Train').
Музички времеплов
 • 1986 - Stevie Wonder и Bob Dylan учествуваат на концерт како прослава на првиот ден посветен на Martin Luther King во САД.
 • 1971 - Роден е Gary Barlow, вокалист, пијанист и текстописец во Take That и соло изведувач. Love Won't Wait
 • 2001 - Одржан е спомен на Kirsty MacColl која загинува на брегот на Мексико во бродска несреќа. Bono и Billy Bragg се меѓу пријателите присутни на споменот во лондонска црква.
 • 1965 - Родена е Heather Small од M People. 'Moving On Up'
 • 1942 - Роден е Billy Powell, вокалист во O'Jays (1973 USА No.1 & UK No.9 'Love Train').
 • Повеќе
Фреквенции
Скопје