Емисии


Музички времеплов
  • 1958 Родена е американската соул пејачка Anita Baker (1986 UK No.13 'Sweet Love', 1998 USА No.1 албум 'Giving You The Best That I Got').
  • 1989 USА No.1 Phil Collins 'Two Hearts'
  • 1984 USА No.1 Yes 'Owner Of A Lonely Heart'
  • 1987 Bruce Springsteen го внесува Roy Orbison во Rock'n'Roll Hall of Fame.
  • 2001 UK No.1 Limp Bizkit 'Rollin'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје