Pink - What About Us


Музички времеплов
  • 1976 - "Disco Lady" на Johnnie Taylor станува прв сингл воопшто што во САД се продава во над 2 милиони копии.
  • 1969 - John Lennon си го менува средното име од Winston во Ono.
  • 1951 - роден е Ace Frehley (Paul Frehley) гитарист во Kiss.
  • 1951 - роден е Paul Carrack, вокалист на Ace, Squeeze и Mike & the Mechanics.
  • 2001 - UK No1 Destiny’s Child “Survivor” 1 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје