Мак Топ 5 17.02.2019


1
Љубов
Гуру Харе и Тамара
| 1 Недела во листата
1
2
Сакам да знам
DS Collective ft. Eleni
3 | 2 Недели во листата
0
3
Без тебе
Филип Јордановски
| 1 Недела во листата
1
4
Кога би знаела се
ДНК
2 | Недели во листата
1
5
Откако си негова
Владо Јаневски
| Недела во листата
1
Музички времеплов
  • 1995 - Тапанистот на Motley Crue, Tommy Lee се жени со ѕвездата на серијата „Чувари на плажата“, Pamela Anderson. Невестата на венчавката носела бело бикини.
  • 1995 - Roxette стануваат првите западни музичари по George Michael, кои настапуваат во Пекинг. Пред нив George Michael настапил во 1984 година на Кинеската Нова Година.
  • 1966 - UЅА No.1 Lou Christie 'Lighnin' Strikes'
  • 1977 - 20 Golden Greats' на Shadows започнува 6-неделен престој на првото место на британската албумска листа.
  • 1957 - Роден е Hans Holzl, попознат како Falco.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје