Музички времеплов


 • 2001 - Stuart Adamson, лидерот на Big Country, пронајден е мртов на Хаваи, еден месец откако исчезнал од дома.
 • 2000 - Таткото и поранешен менаџер на LeAnn Rimes покрева срамна легална постапка против својата ќерка за милионски неисплатени долгови.
 • 1993 - MTV за првпат го прикажува 'Unplugged' концертот на Nirvana. The Man Who Sold The World
 • 1983 - Се распаѓаат The Who. Pinball WIzard
 • 1974 - Гитаристот Mick Taylor објавува дека ги напушта Rolling Stones, зашто почувствувал дека е време да прави прави нешто ново.
 • 1972 - USА No.1 Billy Paul 'Me and Mrs Jones'
 • 1971 - Филмот на Frank Zappa '200 Motels' има премиера во Лондон.
Музички времеплов
 • 1993 - MTV за првпат го прикажува 'Unplugged' концертот на Nirvana. The Man Who Sold The World
 • 1971 - Филмот на Frank Zappa '200 Motels' има премиера во Лондон.
 • 1974 - Гитаристот Mick Taylor објавува дека ги напушта Rolling Stones, зашто почувствувал дека е време да прави прави нешто ново.
 • 1972 - USА No.1 Billy Paul 'Me and Mrs Jones'
 • 1983 - Се распаѓаат The Who. Pinball WIzard
 • Повеќе
Фреквенции
Скопје