Arcade Fire - Everything Now


Музички времеплов
  • 1981 - Phil Collins влегува директно на првото место на британската албумска листа со 'Face Value'.
  • 1987 - UK No.1 Ben E King 'Stand By Me'
  • 1981 - USА No.1 Dolly Parton '9 to 5'
  • 2001 - Robbie Williams e нападнат и турнат од сцената на концерт во Штудгарт, Германија, откако човек од публиката се искачил на сцената. Напаѓачот е уапсен и однесен во психијатриска клиника.
  • 1998 - UK No.1 Celine Dion 'My Heart Will Go On'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје