Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 2000 - UK No.1 Robbie Williams 'Rock DJ'.
  • 2001 - Whitney Houston влегува на листата на најплатени музичари во светот по потпишувањето нов договор со Arista records, вреден 100 милиони долари.
  • 2000 - Ronan Keating започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Ronan'.
  • 1938 - Роден е Isaac Hayes (1971 USА No.1 & UK No.4 'Theme From Shaft', 1998 UK No.2 'Chocolate Salty Balls' - под псевронимот Chef).
  • 1958 - Роден е Randy Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје