Мак Топ 5 09.06.2019


1
Сина боја
Простор
2 | 2 Недели во листата
3
2
Пробај да ми бидеш
Дупер
1 | 3 Недели во листата
6
3
Патот и твојот албум омилен
Јован Куцин
2 | 2 Недели во листата
1
4
Да не е млако
Meto Di Flash
2 | 4 Недели во листата
1
5
Длабок здив
ДС Колектив & Матеј
| 1 Недела во листата
1
Музички времеплов
  • 1980 - Во Чикаго се одржува премиера на филмот Blues Brothers со John Belushi и Dan Aykroyd во главните улоги.
  • 1967 - Во Калифорнија се одржува фестивалот 'Summer of Love' од кој приходите одат во добротворни цели. Сите што свират, од The Who до Jimi Hendrix и Janis Joplin, се согласуваат да настапат бесплатно.
  • 1979 - USА No.1 Donna Summer 'Bad Girls'
  • 1977 - UK No.1 Kenny Rogers 'Lucille'
  • 1970 - UK No.1 Mungo Jerry 'In The Summertime' (најпродаван сингл за 1970 година и хит во уште 26 земји).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје