Топ 10 @ 10 09.07.2018


1
I Need Your Lovin' (Momo Khani & Meindel Remake)
Casanovy
| 1 Недела во листата
1
2
Buggin (Original Mix)
Hot Since 82 feat. Jem Cooke
| 1 Недела во листата
4
3
Turbulent Times (Armonica Remix)
Dele Sosimi, Armonica
2 | 2 Недели во листата
0
4
Blade Runner (Maceo Plex Renaissance Remix)
Remake
| 1 Недела во листата
0
5
Salomeya (Original Mix)
Modd
3 | 2 Недели во листата
0
6
Krunk (Original Mix)
Hraach & Armen Miran
| Недела во листата
0
7
Anbar Original Mix
D-Formation
4 | Недели во листата
0
8
Loveland feat. Lillia (Original Mix)
Joeski, Doc Martin
3 | Недели во листата
0
9
Newman NYC
Breath Of The Souls (Original Mix)
5 | Недели во листата
1
10
Sondela (Original Mix)
David Mayer, Floyd Lavine feat. Xolisa
3 | Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1996 - Раперот NAS започнува 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'It Was Written'. If I Ruled The World
  • 2002 - Во сообраќајка загинуваат пордуцентот Gus Dudgeon и неговата сопруга Sheila. Dudgeon е најпознат по соработката со Elton John.
  • 2004 - По долга борба со ракот, на 75 години умира композиторот Jerry Goldsmith, најпознат по музиката за серијата ‘Ѕвездени патеки’.
  • 2003 - Лидерот на Coldplay, Chris Martin е обвинет за напад на фотограф во Австралија, кој сакал да го слика додека сурфал.
  • 1947 - Роден е легендарниот пејач и текстописец Cat Stevens. Во 1977 година ја прифаќа муслиманската религија и си го менува името во Yusef Islam. Се потсетуваме на неговата класика Father And Son.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје