Portugal. The Man - Feel It Still


Музички времеплов
  • 1984 - Jerry Lee Lewis се жени по шести пат, сега со 22-годишната Kerrie McCarver.
  • 2003 - Sinead O'Connor објавува пензионирање од музичката кариера.
  • 1945 - роден е Doug Clifford, тапанист во Creedance Clearwater Revival.
  • 1942 - родена е Barbra Streisand.
  • 1961 - USA No1 Del Shannon “Runaway” 4 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје