Антена 5 Тим

DJ Icko

Ристо Меловски

Водител, Ди Џеј, Програмски реализатор

icko@antenna5.fm , djicko@hotmail.com
Стил
Rock
Фаворити
Pink Floid Depeche Mode The cure U2 Coldplay, Travis Stereophonics
Специјалност
Club, Radio DJ
Песни
Wish You Were Here – Pink Floid, Robbie Wiliams  Angels
Музички времеплов
  • 1990 - Michael Waite од Musical Youth добива 5 години затворска казна поради кражба.
  • 1977 - UK No.1 Baccara 'Yes Sir, I Can Boogie'
  • 1958 - Роден е Simon Le Bon од Duran Duran.
  • 1989 - Басистот на U2, Adam Clayton, е казнет за возење во пијана состојба и над дозволената брзина. На истиот ден во 98-ма и еротската моделка и пејачка, Samantha Fox, уапсена е поради возење во пијана состојба.
  • 1988 - Филмот на U2, 'Rattle And Hum', добива светска премиера во Даблин.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје