Kadebostany - Mind If I Stay


Музички времеплов
  • 1976 - UK No.1 Four Seasons 'December '63 (Oh What A Night)
  • 1964 - Њујоршкиот бенд Echoes ангажира нов, дотогаш непознат свирач на пијано, Billy Joel.
  • 1981 - Phil Collins влегува директно на првото место на британската албумска листа со 'Face Value'.
  • 1986 - Родена е британската оперска и поп пејачка Charlotte Church (1999 UK No.2 'Crazy Chick').
  • 1998 - UK No.1 Celine Dion 'My Heart Will Go On'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје