Емисии


Музички времеплов
  • 2002 - Од предозираност со дрога на 49 години умира Dee Dee Ramone, гитарист во Ramones.
  • 1999 - Скоро 23 години по неговата смрт, објавени се планиови за британска турнеја на Elvis Presley, со негова виртуелна верзија и оркестар во живо и членови на неговиот бенд.
  • 2004 - Avril Lavigne доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Under My Skin’.
  • 2003 - На 62 години умира клавијатуристот на Animals, Dave Rowberry.
  • 1944 - Роден е Peter Albin од бендот на Janis Joplin.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје