Плеј листа 01.06.2020


Wonders
Klingande
68
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
51
Lost Frequencies
Like I Love You
20
Thank U Next
Ariana Grande
11
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
17
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
21
Without Me
Halsey
19
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
7
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
5
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
66
Valentine
5 Seconds of Summer
5
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
29
Музички времеплов
  • 1982 - UK No.1 Madness 'House Of Fun'
  • 1961 - UK No.1 Elvis Presley 'Surrender'
  • 1972 - Во Лондон е првиот ден од снимањето на новиот материјал на Pink Floyd, што подоцна ќе прерасне во легендарниот албум 'Dark Side Of The Moon'.
  • 1950 - Роден е Graham Russell, гитарист и воклаист во Air Supply (1980 UK No.11 'All Out Of Love', 1981 US No.1 'The One That You Love').
  • 1967 - Роден е диџејот и продуцент Roger Sanchez.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје