Најбарани 12.11.2019


1
Љубовта не боли
Славица Ангелова
32
2
Патник
Дупер
8
3
1995 (Original Mix)
&ME
8
4
Повторно замина
Ds Collective
6
5
Underworld (Volen Sentir Remix)
Nacho Varela, Cruz Vittor, Nauel
5
6
Melodia(Original mix)
DSF
4
7
Dance Monkey
Tones And I
4
8
Orphans
Coldplay
4
9
Зборови
Дина
3
10
Не можам без тебе
Мина Блажев
3
11
Temple of Time (Original)
Mark Alow
3
12
Spellbound (Original Mix)
Matthew Dekay
2
13
Creme (Original Mix)
Sebastien Leger, Roy Rosenfeld
2
14
The witness
Crazy P
2
15
Yume (Sabb Edit)
Dorian Craft, LVTECE
2
16
Memories
Maroon 5
2
17
South of The Border
Ed Sheeran feat. Camila Cabello & Cardi B
2
18
The End (Original Mix)
Budakid
2
19
E'na Pasione (Original Mix)
Birds of Mind
2
20
Lose You to Love Me
Selena Gomez
2
Музички времеплов
  • 1968 - Британскиот ланец продавници W.H. Smiths одбива да го продава албумот на Jimi Hendrix Experience, 'Electric Ladyland', зашто на обвивката биле прикажани голи девојки.
  • 1945 - Роден е канадскиот пејач, текстописец и гитарист Neil Young.
  • 1999 - Gary Glitter добива 4-месечна затворска казна зашто даунлодирал детска порнографија од интернет.
  • 1948 - Роден е Errol Brown, вокалист во Hot Chocolate. You Sexy Thing
  • 2000 - UЅА No.1 Destiny's Child 'Independent Woman Part 1'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје