MTV EMA 2011 Belfast

Музички времеплов
  • 1968 - Роден е австралискиот актер и пејач Jason Donovan (1989 UK No.1 'Too Many Broken hearts' и уште 15 други британски топ 40 хит синглови).
  • 1963 - Роден е Mike Joyce, тапанист во The Smiths (1984 UK No.10 'Heaven Knows I'm Miserable Now' и уште 15 други британски топ 40 синглови).
  • 1991 - Seal започнува три неделен престој на првото место на британската топ листа со деби албумот што го носи неговото име.
  • 1967 - Роден е диџејот и продуцент Roger Sanchez.
  • 1963 - USА No.1 Lesley Gore 'It's My Party'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје