Емисии


Радио возење

Идеална емисија со која се дружите во периодот кога се враќате од работа. Многу музика, информации кои се од полза за сите кои во моментот на слушањето се во своите автомобили и патуваат некаде, информации од show-бизнисот, спортот и жолтиот печат.
Водител: Борис
Термин: од понеделник до петок од 16 до 17 часот
Музички времеплов
  • 1939 - Роден е Billy Henderson од Detroit Spinners.
  • 1986 - Queen учествуваат на Knebworth фестивалот и тоа ќе им остане последен настап во живо.
  • 2003 - Nicky Byrne од Westlife се жени со ќерката на ирската премиерка Bertie Ahern.
  • 1999 - Менаџерот на Spice Girls, Bob Herbert загинува во сообраќајна несреќа во Виндсор. Herbert ги формирал Spice Girls и Five, а во 80-те бил менаџер на Bros.
  • 1967 - UK No.1 Scott McKenzie 'San Francisco (Be Sure To Wear Some Flowers In Your Hair)'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје