Емисии


Антена Соул

Забава и релаксација со најголемите и најдобри колекции на soul, fank, jazz и rnb во Македонија.
Водители: Емил & Пејчи
Термин: понеделник од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1997 - Liam Gallagher од Oasis се жени со актерката Patsy Kensit.
  • 1937 - роден е Charly Thomas, тенор и шеф на Drifters.
  • 1915 - родена е блуз пеачката Billie Holiday.
  • 1946 - роден е Bill Kreutzmann, тапанист на Grateful Dead.
  • 1949 - роден е John Oates од Hall and Oates.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје