Емисии


Љубовни песни

Прекрасен начин да се заврши понеделничката вечер. Љубов на радио, љубов во етерот, љубов од студиото на Antenna5 директно во вашите домови. Најдобрите љубовни песни се тука само за вас. Секако, вашите љубовни СМС пораки се непходни за уште подобра журка на радио.
Водител: Ерик Фокс
Термин: понеделник од 23:59
Музички времеплов
  • 1981 - Bruce Springsteen и E Street Band ја започнуваат првата европска турнеја.
  • 1975 - гитаристот Richie Blackmore ги напушта Deep Purple.
  • 1998 - George Michael е уапсен во јавен тоалет во Beverly Hills поради блудно однесување. По неколку дена јавно на CNN ќе признае дека е хомосексуалец. Инспириран од овој настан Michael ја создава Outside.
  • 1997 - Liam Gallagher од Oasis се жени со актерката Patsy Kensit.
  • 1946 - роден е Bill Kreutzmann, тапанист на Grateful Dead.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје