Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1976 - UK No.1 Brotherhood Of Man 'Save Your Kisses For Me'
  • 1984 - USА No.1 Kenny Loggins 'Footloose'
  • 1979 - Greatest Hits Vol 2' на Barbra Streisand станува нејзиниот прв британски бр.1 албум.
  • 1967 - Jimi Hendrix ја пали гитарата во живо на сцена додека настапува во Лондон.
  • 2001 - На Whitney Houston и сопругот Bobby Brown доживотно им се забранет влез во холивудски хотел, зашто ја искршиле собата во која престојувале.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје