1. Valeron - Misirlou (Original Mix)


Музички времеплов
  • 1973 - Brian Eno ги напушта Roxy Music по лични караници со вокалистот на групата Bryan Ferry.
  • 1980 - Bob Weir и Mickey Hart од Grateful Dead се уапсени под сомнение дека предизвикале неред во Сан Диего, откако се обиделе да се вмешаат во трансфер со дрога.
  • 1956 - Elvis Presley ја снима 'Hound Dog' во Њујорк во студијата на RCA. Била прифатена дури 31-та снимка.
  • 2001 - Ливерпулскиот аеродром е преименуван во Аеродром John Lennon. Yoko Ono е поканета да го открие новото лого на кое е познатиот автопортрет на Lennon и зборовите од песната 'Above Us Only Sky' од албумот 'Imagine'.
  • 1988 - USА No.1 Michael Jackson 'Dirty Diana'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје