Мак Топ 5 20.05.2018


1
Дуке Б
Љубов
| 1 Недела во листата
11
2
Главен град на тагата
Владо Јаневски
| 1 Недела во листата
3
3
Во овој свет
Ѓоко Танески
| 1 Недела во листата
4
4
Чувај ме
ДНО
| 1 Недела во листата
3
5
Остави ме да бидам
My Tear
| 1 Недела во листата
151
Музички времеплов
  • 1945 - Роден е Gary Peterson од Guess Who (1970 US No.1 & UK No.19 'American Woman').
  • 1996 - George Michael доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Older'.
  • 2002 - Ronan Keating го добива вториот бр. 1 албум ‘Destination’.
  • 1962 - Роден е Colin Vearncombe, пејач и текстописец во Black (1987 UK No.8 'Wonderful Life').
  • 1984 - USА No.1 Deniece Williams 'Let's Hear It For The Boy'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје