Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1984 - USА No.1 Deniece Williams 'Let's Hear It For The Boy'
  • 2002 - UK No.1 Eminem 'Without Me'
  • 1972 - Роден е Alan White, тапанист во Oasis. Отпуштен е од бендот во 2004 година.
  • 1994 - Michael Jackson се жени со Lisa Marie Presley, ќерката на Elvis Presley. Ќе се разведат следната година.
  • 1996 - Пожар во домот на Eric Clapton причинува штета од 1,5 милион долари. Кога пристигнале пожарникарите, Clapton се борел со пламенот за да ја спаси својата колекција гитари.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје