Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1959 - Роден е Wayne Hussey, гитарист во Dead Or Alive (1985 UK No.1 'You Spin me round, Like A record'), Sisters Of Mercy и The Mission (1988 UK No.12 'Tower Of Strength').
  • 1984 - USА No.1 Deniece Williams 'Let's Hear It For The Boy'
  • 1962 - Роден е Colin Vearncombe, пејач и текстописец во Black (1987 UK No.8 'Wonderful Life').
  • 1996 - George Michael доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Older'.
  • 1972 - Роден е Alan White, тапанист во Oasis. Отпуштен е од бендот во 2004 година.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје