Најбарани 24.02.2020


1
Hey Now (Newman Remix)
London Grammar
8
2
Stargazer
Davi
7
3
Shadows
Dee Montero & Newman (I Love)
6
4
Meraki (Original mix)
BROSS
5
5
Midnight (Original Mix)
HOSH & 1979 Feat. Jalja
5
6
Archangel (Sébastien Léger Remix)
Essay
4
7
Back From Finisterre (Mollono.Bass Remix)
Bonfante
4
8
Where Is Home
Guy Mantzur, Khen
4
9
Right On
Space Motion
4
10
Mysteries of Life (Original Mix)
Rafael Cerato, Jinadu
4
11
Stop This Flame
Celeste
3
12
Physical
Dua Lipa
2
13
Rare
Selena Gomez
2
14
Fly
Lucky Daye
2
15
Say So
Doja Cat
2
16
Know Your Worth
Khalid feat Disclosure
2
17
To Die For
Sam Smith
1
18
Calling On Me
Sean Paul feat Tove Lo
1
19
You Should Be Sad
Halsey
1
20
Yummy
Justin Bieber
1
Музички времеплов
  • 1957 - Buddy Holly снима нова верзија на 'That'll Be The Day'. Насловот е фраза што ја изговара John Wayne во филмот 'The Searchers'.
  • 1959 - Роден е Colin Farley од Cutting Crew (1987 USА No.1 & 1986 UK No.4 'I Just Died In Your Arms Tonight').
  • 1942 - Роден е Paul Jones, пејач и свирач на армоника во Manfred Mann, актер и радио презентер (1964 UK & USА No.1 'Do Wah Diddy Diddy).
  • 1982 - На Brit Awards, Police земаат награда за најдобра британска група, а Adam And The Ants за најдобар албум за 'Kings Of The Wild Frontier'.
  • 1969 - Со настапот во Royal Albert Hall, Jimi Hendrix Experience го имаат последното појавување во живо во В.Британија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје