Плеј листа 24.09.2020


Wonders
Klingande
85
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
60
Lost Frequencies
Like I Love You
26
Thank U Next
Ariana Grande
22
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
25
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
25
Without Me
Halsey
30
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
13
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
13
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
71
Valentine
5 Seconds of Summer
11
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
36
Музички времеплов
  • 1997 - Barry Loukaitis е осуден зашто убил двајца ученици и учителот во училиште во Вашингтон. Се тврди дека копирал сцени од спотот на Pearl Jam, 'Jeremy'.
  • 1983 - USА No.1 Billy Joel 'Tell Her About It'
  • 1942 - Родена е фотографката и борец за правата на животните Linda McCartney (Linda Eastman), сопруга на Paul McCartney. Била дел и од Wings, кои ги слушаме со My Love.
  • 1942 - Роден е Gerry Marsden од Gerry and the Pacemakers. 'How Do You Do It'
  • 1966 - Од Њујорк во Лондон пристигнува Jimi Hendrix заедно со својот менаџер Chas Сhandler. Hendrix доаѓа само со облеката на себе, зашто останатите работи што ги носел ги продал за да го плати престојот во хотел во Њујорк.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје